Rajas w pranayamie - warsztat z Nataszą Moszkowicz

Rajas oznacza atmosferę/mgłę/opar/pył.

Skupiony i świadomie regulowany może nas wznosić i wspierać. 
 Wypełnia wolą, konsekwencją i pasją. Żywioł jednak, który służy stwarzaniu jeśli nieokiełznany, zmienia się w swoje przeciwieństwo. Wzmaga zmienność, pobudzenie, wątpienie, wahanie, pośpiech, niecierpliwość i nierównowagę.
 W zależności od pozyskanej energii i kontekstu rajas będzie rozpraszać, rozsadzać i niszczyć, albo budować i tworzyć.  

Od związnej z tamasem stabliności, do związanych z sattv możliwości rajas może wyznaczać znaczący i równoważący kierunek, przemieniając nasze ogólne, instynktowne i bezwolne odruchy w świadome, zindywidualizowane akcje i reakcje. 

Przynależąca naturze jogicznej praktyki pratikriya - równoważące działanie między przeciwieństwami - buduje strukturę, reguluje przepływ i otwiera przestrzeń dla ruchu życiowej energii.
Fizycznym zwornikiem i stacją dystrybucyjną prany jest przepona. Jej wsparciem i wolnością zajmiemy się w bezpośrednim działaniu, studiując uwarunkowania jej sytuacji i ich wpływ na ruch oddechu. Będziemy także rozpoznawać różnice między generującym napięcie oporem ciała i umysłu, a intensywnym wewnętrznym zaangażowaniem, dążąc stopniowo do wzmożenia transformującego świadomość ruchu energii w ciele. 

Warsztat przeznaczony dla doświadczonych, samodzielnych praktykujących.
Podejmowana na warsztacie praca jest niewskazana w czasie menstruacji i ciąży.


Wróć do Warsztaty | Wyjazdy

Dane teleadresowe

AdresKupa 3
PL 31-057 Kraków

Telefon+48 570 776 339

Email:biuro@yogata.pl

Należymy do