ZIMOWY kurs jogi od podstaw

Od 17.11 DO 17.12

 Środy 20 – 21 i piątki 20 - 21

Kurs przeznaczony jest dla osób rozpoczynających praktykę jogi według metody Iyengara.

Jesteśmy przekonani, że są tutaj osoby, które myślały nie jeden raz, żeby zapisać się na kurs jogi od podstaw, ale powstrzymywały się, bo kompletnie nie wiedziały, jak to w ogóle wygląda. Czy trzeba być dobrze rozciągniętym, w co się ubrać i co ze sobą zabrać? Żadne z pytań nie jest głupie i doskonale rozumiemy wszystkie obawy, dlatego przygotowaliśmy spis – krok po kroku, jak się przygotować i czego się nie bać! 

Kurs przeznaczony jest dla osób rozpoczynających praktykę jogi według metody Iyengara. Przeczytaj, jakie korzyści płyną z praktykowania jogi i dołącz do nas na macie!

Kurs jogi od podstaw, jak sama nazwa wskazuje, to świetny początek przygody z jogą. Nie przejmuj się, jeśli dotychczas z aktywnością fizyczną w Twoim życiu było różnie, jesteś po kontuzji albo czujesz, że nawet prosty skłon w tym momencie jest problematyczny. Sami często jesteśmy wobec siebie nazbyt krytyczni i wymagający, a nie o to chodzi. Zawsze jest dobry czas, żeby zacząć się ruszać, a joga to nie tylko dbanie o sprawne ciało, ale też o spokojny umysł. 

Podczas kursu zapoznasz się z pozycjami stojącymi, siadami, skrętami, wygięciami oraz pozycjami odwróconymi. Poznasz też warianty zastępcze pozycji, które nie będą dla Ciebie dostępne.

Naszą ideą jest prowadzenie zajęć w kameralnych grupach, co daje poczucie bezpieczeństwa i możliwość rozwoju na każdym poziomie zaawansowania. Jeśli pojawi się problem z wykonaniem asany z powodu ograniczeń lub bólu, nauczyciel szybko zareaguje i pomoże lub zaproponuje wariant zastępczy. Chodzi o to, by każdy mógł czerpać przyjemność z zalet jogi. Chcesz porozmawiać lub coś skonsultować? Nauczyciel jest do dyspozycji – także przed i po zajęciach.

Ważne informacje:

• zajęcia można odrobić w innych grupach (w miarę wolnych miejsc na sali) do końca  

• trwania kursu. Po upłynięciu terminu ważności karnetu, czyli 60 dni nie ma możliwości odrobienia zajęć

• na zajęcia najlepiej przyjść kilka minut wcześniej, żeby zdążyć się przebrać i dopełnić ewentualnych formalności. Przychodząc wcześniej można napić herbatki lub naparu, który czeka na naszych kursantów lub po prostu położyć się w relaksie

• prosimy o punktualności i wyłączenie telefonów komórkowych – to czas dla Ciebie!

• kurs jest zaprojektowany by w bezpieczny i równomierny sposób zgłębiać jogę

w kursie uczestniczy 15 osób. Pomiędzy ćwiczącymi są zachowane odstępy według reżimu epidemiologicznego. Polecamy kupno własnej maty

• zapis na kurs odbywa się przez naszą stronę poprzez zapisanie się przez panel klienta i opłatę za całość kursuhttps://www.yogata.pl/panel-klienta.html

• jeśli nie zbierze się grupa, zwracamy całą kwotę

• na zajęciach ćwiczymy boso, ale w zimie warto zabrać ze sobą ciepłe skarpety do relaksu

• praktykujemy w luźnym stroju np. dres, legginsy lub krótkie spodenki i koszulka

• polecamy ściągnąć biżuterię i spiąć włosy

Praktykując regularnie jogę zyskuje się:

• zdrowe i silne ciało dzięki wzmocnieniu kręgosłupa, nóg i obręczy barkowej

• poprawę kondycji

• równowagę ciała i umysłu

• wzmocnienie odporności i układu oddechowego

• motywację do działania

• lepsze samopoczucie

• wewnętrzny spokój

W zajęciach mogą uczestniczyć osoby starsze, mające problemy z kręgosłupem, obręczą barkową i innymi powszechnymi dolegliwościami. Jest możliwość indywidualnej konsultacji, a także umówienia się na indywidualne zajęcia. Jeśli wahasz się czy możesz uczestniczyć w zajęciach, zadzwoń na nasz numer – 570776339.

Prowadzący:

Nauczyciele z Yogaty – Mona, Tomek, Ola, Agata,Karolina

Miejsce:

Szkoła jogi Yogata ul. Kupa 3 

Koszt  za 10 spotkań:

300 zł normalny

280 zł studenci i seniorzy

 

 

 Kurs ruszy gdy będzie 8 osób chętnych. 

                                                      Jeśli grupa się nie uzbiera zwracamy opłatę.

Ruszamy 17.11.2021

Zapraszamy na darmową jogę na trawie, która odbywa się w każdą sobotę i niedzielę w Parku Jordana. Szegóły tutaj: https://bit.ly/joga-na-trawie

Dodatkowe informacje oraz zapisy:

   

 

Kurs jogi w ciąży

Od 14.09 do 14.10.2021

Wtorek i czwartek 10:30 – 11:30

Ciąża to piękny czas – na przestrzeni miesięcy zmienia się Wasze ciało, zachodzą zmiany w myśleniu i podejściu, a przede wszystkim przygotowujecie się do powitania małego człowieka.

Kończy się porodem, który może być pięknym wydarzeniem, a do którego warto dobrze się przygotować, lepiej poznać swoje ciało i wzmocnić mięśnie. Pomogą Wam w tym zajęcia jogi w ciąży, które poprowadzi Agata Rozkocha, a także treningi mięśnia dna miednicy z Kasią Wolnicką.

Skieruj uwagę do wnętrza ciała i zaakceptuj zachodzące zmiany. Otul się opieką, zadbaj o sprawność fizyczną i psychiczną. Warto zadbać o swój dobrostan!

Agata Rozkocha

Swoją przygodę z jogą zaczęłam w 2003 roku. Szukałam formy aktywności fizycznej, która sprawiałaby mi radości. Dzięki mojej koleżance trafiłam na zajęcia do Romka Grzeszykowskiego i pod jego okiem zaczęłam intensywnie praktykować. Z każdych zajęć wychodziłam uśmiechnięta i regenerowana.

Potrzeba dalszego rozwoju zaowocowała kursem nauczycielskim oraz pracą w szkole jogi. Tam poznałam kolejnych wspaniałych joginów takich jak Ewa Wardzała, Konrad Kocot i Natasza Moszkowicz. 

Dzięki regularnej praktyce w 2013 roku zostałam nauczycielem Introductory II oraz odwiedziłam Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie. Miałam także okazję poznać samego BKS Iyengara. W roku 2014 otrzymałam stopień nauczycielski Junior I i zostałam członkiem zarządu Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Biorę udział w licznych warsztatach w kraju i za granicą pogłębiając swoją wiedzę i praktykę. 

Z wykształcenia jestem farmaceutką, która na dolegliwości i różne nastroje aplikuje asany (pozycje), które mają leczniczą moc dla ciała i ducha. Joga stała się dla mnie sposobem na życie.

Kasia Wolnicka

Nazywam się Katarzyna Wolnicka i jestem fizjoterapeutką. Studia pierwszego i drugiego stopnia ukończyłam z wyróżnieniem na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2018 roku i od tej pory stale się rozwijam zdobywając kolejne doświadczenia zawodowe.

Na co dzień zajmuję się głównie terapią osób cierpiących z powodu przewlekłego bólu – szczególnie głowy i szyi, kręgosłupa i miednicy oraz pracuję z pacjentami z różnymi schorzeniami ortopedycznymi, przeciążonymi zarówno pracą fizyczną, siedzącą jak i przewlekłym stresem. Dodatkowo, jestem instruktorką ćwiczeń dla kobiet w ciąży, a także grupowych zajęć prozdrowotnych typu zdrowy kręgosłup oraz stretching & mobility.

Ukończyłam również szkolenie z fizjoterapii w uroginekologii oraz brałam udział w projekcie dotyczącym profilaktyki i leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet. Oprócz pracy w gabinecie i na sali ćwiczeń, posiadam doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla kobiet ciężarnych i w okresie połogu w ramach szkoły rodzenia i współpracy z położnymi środowiskowymi.

Wiem, jak wiele dobrego dla zdrowia i samopoczucia może sprawić mądry i odpowiednio dobrany ruch, dlatego jako swoją misję traktuję zachęcanie do niego każdego kto stanie na mojej drodze! Chcę również i Wam pokazać, że dbanie o siebie (na każdym etapie życia) może być piękną przygodą. Serdecznie zapraszam na zajęcia.

Od 14.09 do 14.10

Wtorek i czwartek 10:30 – 11:30

10 zajęć:

8 razy joga z Agatą Rozkochą i 2 razy trening mięśnia dna miednicy z Kasią Wolnicką (16.09 i 30.09)

Koszt: 250 zł

Grupa zamknięta, ilość minimalna 7 osób, maksymalna 12 osób.

Karnet na zajęcia można kupić przez naszą stronę:

https://www.yogata.pl/panel-klienta.html

W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu: