Szkoła Yoga-ta to nowa przestrzeń do jogi w samym sercu krakowskiego Kazimierza.

Szkoła mieści się na parterze kamienicy przy ulicy Kupa 3 na 130 metrowej powierzchni. Wyposażona jest w 18 osobową salę do praktyki jogi, chillout room i kuchnię. Posiadamy również małą salę do zajęć indywidualnych oraz sklep z książkami i akcesoriami do jogi. W chillout roomie możemy wypocząć po zajęciach jak i przed, wypić kawę, porozmawiać. W tak przytulnej przestrzeni będziemy spotykać się w gronie przyjaciół szkoły, aby praktykować jogę.

Naszą ideą jest prowadzenie zajęć w kameralnych grupach co daje poczucie bezpieczeństwa i możliwość rozwoju na każdym poziomie zaawansowania.

Chcemy, aby w naszej szkole każdy mógł praktykować w zgodzie z własnym rytmem i uważnością. Tak, aby praktyka jogi odbywała się w przyjaznej atmosferze bez rywalizacji i z szacunkiem. Aby każdy dzięki praktyce asan mógł doskonalić swoje ciało.

Zajęcia jogi prowadzone są wg metody B.K.S Iyengara. Jest to praktyka asan połączona jest z ćwiczeniami oddechowymi. Zajęcia jogi prowadzą doświadczeni nauczyciele w stopniu Senior oraz Junior. Joga będzie prowadzona w dogodnych godzinach, tj. od 7:00 rano do 21:30 na różnym poziomach zaawansowania: dla początkujących, ogólne i zaawansowane, a także tematyczne: dla kobiet, seniorów, terapeutyczne, warsztaty tematyczne, zajęcia z oddychania (pranayama). Każdy znajdzie coś dla siebie, dobierze zajęcia zgodne z jego temperamentem, poziomem zaawansowania i w preferowanej porze.

Założycielem szkoły jest Agata Rozkocha, nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Junior I a od 2016 prezes Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.